Merhaba, bugün 23 Temmuz 2021 Cuma
12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Mesajı

Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü KARAMAN, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı 

Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü KARAMAN İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma gününün 97'nci yılında, merhum Şair Mehmet Akif'in "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" sözünü hatırlattı.

"Milletimizin dini, bayrağı ve toprakları uğruna başlattığı Milli Mücadeleden hareketle kaleme alınan ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en doğru şekilde izah eden İstiklal Marşımızın ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hatırlatmamız,unutmamamız gerekir. Bu zorluklarla bizlere emanet edilen bu topraklar için var gücümüzle aziz Türk milleti olarak çalışma gayreti içerisinde olmalıyız.İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Türk Meclisimizde kabulünün 97. yılı münasebetiyle merhum şair, Mehmet Akif Ersoy'u "Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, bayrak uğrunda ölen varsa vatandır" sözüyle toprağa düşüp şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi ve bu uğurda gazilik mertebesine ulaşan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.