Merhaba, bugün 2 Mart 2021 Salı

Belediyemiz Mezbahası satılmış olduğundan mevcut İVEKO 65/9 marka Et Nakil aracı olarak kullanılan kamyonumuzun kasabamız cadde ve sokaklarının temizlenmesi ve sürülmesi işlerinde kullanılmak üzere üzerine süpürme kontrol paneli, fırçalar, süpürme aksamı, çöp ve su tankları ile ilave ekipmanın monte edilmek suretiyle Vakumlu Yol Süpürme Aracına dönüştürülerek hizmete sunulmuştur.

Temizlik hizmetleri iki adet çöp aracı ve mevcut personeli ile haftanın altı günü Belde içerisindeki, Cam Sanayii lojmanlarındaki ve diğer kuruluşların çöpleri düzenli olarak toplanmaktadır. Ayrıca Yol süpürme makinesi ile cadde ve sokaklar düzenli olarak süpürülmektedir. Beldemizde mesire yeri olarak kullanılan Çamlığın içerisi ve etrafı sık aralıklar ile temizletilerek sürekli temiz tutulmaya çalışılmaktadır.

İtfaiye arazöz aracımız ile ağaçların ve çimlerin sulanması, yolların belli aralıklar ile yıkatılması, umumi tuvaletlerin yıkatılması vb. işler ile çıkan olağanüstü durumlarda (yangın gibi) hizmetler halkımıza sunulmaktadır.

Kasabamız Yeni, Fatih, Yıldırım ve Küçükkarıştıran mahalleleri cadde ve sokaklarında mevcut çöp konteynerlerinde eskiyenlerin yerine belediyemizce her yıl yenileri alınıp hizmete sunulmaktadır.