Merhaba, bugün 5 Aralık 2021 Pazar

4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanununun 4.maddesi 4.fıkrası (g) bendi uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen Edirne-Kırklareli-Tekirdağ Doğal Gaz Dağıtım ihale kapsamında bulunan beldemizin, kurulan Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım Anonim Şirketi şehir doğal gaz dağıtım lisansı kapsamında Lisans yürürlük tarihi olan 25/01/2006 tarihinden itibaren önümüzdeki 30 (Otuz) yıl süreyle Belediye Meclisimizin 07/03/2006 tarih 11 sayılı kararları ile ortak olunmuştur.

Zorlu Petro Gaz Petrol Gaz ve Petro Kimya Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 04/08/2005 tarih 53120 sayılı kurul kararı ile Edirne, Tekirdağ, Kırklareli oluşan bölgede "Doğalgaz Dağıtım Hakkını" 30 yıl süre ile kazanmış ve bu faaliyetlerini yürütmek için "Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş."şirketini kurmuştur.

Kasabamız Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerinde alt yapı çalışmaları yapılacağından Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. ile görüşülerek doğalgaz çalışmaları öne alındı.

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. 2007 yılı içinde Büyükkarıştıran belde sınırları dahilinde doğalgaz çalışması yapılacak Cadde ve Sokakların Listesini bildirmiştir. Kasabamız Yeni, Yıldırım ve Fatih Mahallelerinde belirtilen sokaklarda çalışmalara başlayabilmesi için gerekli kazı izni ve doğal gaz bölge basınç düşürme istasyonu yeri tespit edilmiş ve montaj için gerekli izin verilerek Büyükkarıştıran kasabasının doğalgaz çalışmaları yapımına NİSAN 2007 ayı içersinde yapılan ihalesi ile başlanmış ve bu ihale sonunda doğal gaz hattı çalışmaları projesi dahilin de tamamlanarak 2008 yılı sonunda doğal gaz verilmiştir. 2009 yılı sonuna kadar kasabamızın tamamı doğalgaza kavuşacaktır.