Merhaba, bugün 5 Aralık 2021 Pazar

» Kasabamız Fatih, Yıldırım ve Yeni Mahallelerinin Cadde ve Sokakların da bu dönem içersinde mevcut kanalizasyon eskiden yapılmış olduğundan kullanım acısından yağmur sularının kanalizasyona karıştığından sorun yarattığı ve yetersiz kaldığından akıtsu ve yağmur sularının ayrı ayrı kanallardan deşarjının sağlanması amacıyla kanalizasyon hattı yenilenmiştir.

» Öncelikle Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerinde yaklaşık 8.500 metre yağmur suyu ve 8500 metre atık su drenaj hattı ayrı ayrı kanalizasyon hattı yenilenmesi işi koruge boru (Plastik boru) ile kanalizasyon çalışması yapılmıştır.

» Kanalizasyonların Yıldırım Mahallesi Değirmendere bağlantısı ve Fatih Mahallesi Derin Sokaktan dere bağlantısı 1 metre çapında beton büz ile yapılmıştır.

» Kanalizasyon çalışması için ihtiyaç duyulan 20' ik, 30' luk, 40' lık ve 50' lik ebatlarda Koruge Borunun yaklaşık maliyeti 300.000 YTL civarındadır.

» Bu iş için Hazine Müsteşarlığından gerekli olan Yatırım Teşvik Belgesi alınmış olup, KDV ödemesi yapılmamıştır.

KÜÇÜKKARIŞTIRAN

Belediye Meclisimizin 06.02.2007 tarih 04 sayılı kararları ile Lüleburgaz İlçesine bağlı Küçükkarıştıran köyünün Büyükkarıştıran Belediye sınırlarına dahil edilmesine karar verilmiştir.

Küçükkarıştıran köyünün Büyükkarıştıran Belediyesine uzaklığı 3.800 metre olduğundan ve Küçükkarıştıran köyünde yapılan plebisit (Referandum) sonucu köy halkının çoğunluğunun belediyemize bağlanmayı kabul ettiği bu durumda Küçükkarıştıran köyünün belediyemize Küçükkarıştıran Mahallesi olarak ve kendi köy sınırlarının mahalle sınırı olarak muhafazası ve Küçükkarıştıran Mahallesi adı ile mahalle ihdas edilmesi gerekmektedir.

Lüleburgaz ilçesine bağlı Küçükkarıştıran köyü Büyükkarıştıran Belediye Meclisinin 07/08/2007 tarih (18) sayılı kararları ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 8. maddesi gereğince Büyükkarıştıran Belediyesine mahalle olarak katıldığı, Kırklareli Valiliğinin 06/11/2007 tarih B054VLK4390600/ 497/750 sayılı oluru ve İçişleri Bakanlığının 16/01/2008 tarih 53070 sayılı uygun görüşü ile katılım tamamlanmıştır.

Küçükkarıştıran Mahallemizin Sokaklarına 2008 yılı içersinde yağmur suyu ve atıksu drenaj hattı için koruge boru (Plastik boru) kanalizasyon çalışmasına başlanmış olup, tüm cadde ve sokakların kanalizasyon hattı tamamlanmış ve evlerin bağlantıları sağlanarak Küçükkarıştıran Mahallesi halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Küçükkarıştıran Mahallemizin Kanalizasyon Arıtma Tesiside tamamlanmıştır